آموزش خیاطی ( نحوه اندازه گیری )


1- به یک متر خیاطی نیاز داریم
 
 
2- شخصی که می خواید اندازه اش رو بگیرید نباید لباس ضخیمی تنش باشه.
3- یک نوار پارچه ای به قطر یک تا دو سانتی متر دور کمر ببندید و گره بزنید. دقیقا جایی که کش شلوار یا دامن رو قرار میدیم این نوار رو فیکس کنید. نه خیلی شل ببندید که جا به جا بشه و نه اونقدر سفت که فشار بیاره ....


4- متر را روی نواری که دور کمر بستید روی قسمت جلو روی ناف بزارید.و تا زمین رو اندازه بگیرید. این میشه اندازه" بلندی جلو"
5- از وسط پشت روی همون نوار تا زمین رو اندازه بگیرید که این میشه اندازه "بلندی پشت"


6- به همین ترتیب " بلندی پهلو" تا زمین رو هم اندازه می گیریم.
7- برای اندازه گیری " دور باسن کوچک" متر را دور محل استخوان خاصره گذاشته و اندازه می گیریم.

8- برای اندازه گیری " دور باسن بزرگ" متر رو روی برجسته ترین نقطه باسن گذاشته و طوری قرار می دیم که دور باسن حلقه زده باشه و حالت چرخشی داشته باشه.
 

 
 
9- "بلندی باسن کوچک" رو طوری اندازه می گیریم که یک سر متر زیر نواز دور کمر باشه و اون رو تا زیر همون نقطه ای که باسن کوچیک هست اندازه می گیریم ( روی قسمت پشت باسن این اندازه رو می گیریم)( اگه نتونستید این نقطه رو پیدا کنید این رو بدونید که این اندازه نصف اندازه بلندی باسن بزرگه)
10- " بلندی باسن بزرگ " رو هم مثل باسن کوچک اندازه میگیریم و سر متر را تا روی بلند ترین نقطه باسن میزاریم .
11- برای اندازه گیری " دور کمر" متر رو روی نواری که روی خط کمر کشیدیم قرار می دیم و اندازه میگیریم ( حواستون باشه تنگ اندازه نگیرید... سه انگشتتون رو بزارین زیر متر به صورت افقی به نحوی که متر روی کمر آزاد باشه)اندازه گیری هایی که گذاشتم فعلا برای دامن هست .
اینا رو یاد بگیرید و اگه سوالی داشتید بگید.
 

/ 0 نظر / 161 بازدید