نویسنده : طـــــلــا خــــانــــم
تاریخ : ۱۳٩٢/۳/٢۸
نظرات

 

نان حلقوی که به باگلز شهرت دارد یکی از انواع نان های کلاسیک می باشد که اصالتا متعلق به شرق اروپا بوده که اکنون در بسیاری از مناطق آن را طبخ می کنند. زمان ماندگاری آن زیاد نمی باشد و مصرف روزانه دارد. مهمترین زمان مصرف هم برای صبحانه می باشد. در ادامه مطلب با طرز پخت این نان آشنا می شوید.


مواد لازم برای 8 عدد نان

خمیر مایه خشک: 2 قاشق چای خوری
شکر: 1 قاشق و نیم غذاخوری
آب:1 و یک چهارم فنجان
آرد نان: 3 و یک چهارم فنجان
نمک: 1 قاشق و نیم چایخوری

 

طرز پخت

مرحله 1 - شکر و خمیر مایه خشک را روی یک نصف فنجان آب در داخل یک کاسه پاشیده و 5 دقیقه صبر کنید و سپس هم بزنید تا کاملا حل شود. نمک و آرد را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. یک گودال در وسط آرد ایجاد کنید و مخلوط خمیر مایه را در داخل آن بریزید.

مرحله 2 - نصف آب باقی مانده را نیز به داخل گودال ریخته و همه را کاملا با هم مخلوط کنید. برای تهیه یک خمیر نسبتا سفت و نمناک اگر آب نیاز داشتید اضافه کنید.

مرحله 3 - خمیر را ورز دهید تا لاستیکی و نرم شود. برای کار کردن راحت تر از آرد اضافی می توانید استفاده کنید. بهرحال خمیر شما باید سفت و محکم به نظر بیاید.

مرحله 4 - خمیر را در یک کاسه ای که کمی آنرا چرب کرده اید قرار داده و آن را بچرخوانید. روی کاسه را پوشانده و به مدت یک ساعت کنار گذارید تا خمیر دو برابر اندازه فعلی شود. سپس خمیر را کمی مشت و مال داده و اجازه دهید 10 دقیقه دیگر به همین حالت بماند.

 

 

مرحله 5 - خمیر را به هشت قسمت مساوی برش دهید و هر تکه را به شکل یک توپ درآورید. سپس انگشت خود را آردی کرده و یک سوراخ در مرکز توپ ها ایجاد کنید.

 

 

مرحله 6 - سوراخ ایجاد شده را با کمک انگشت گشاد کرده بگونه ای که باندازه یک سوم قطر کل خمیر شود.

مرحله 7 - خمیر ها را اکنون روی یک کاغذ روغنی چیده و یک کاسه یا هر ظرف مناسبی را روی آن گذاشته و 10 دقیقه صبر کنید.

مرحله 8 - درون یک تابه بزرگ یا کاسه بزرگ آب را جوش آورده و حرارت را کم کرده تا آرام بجوشد. سپس 3 تا 3 تا خمیر ها را درون آب جوش گذاشته و بعد از اینکه خمیر به سطح آب آمد اجازه دهید که 1 دقیقه بپزد، سپس خمیر را برای یک بار پشت و رو کرده تا یک دقیقه دیگر بپزد. سپس نان ها را از داخل آب به روی یک توری منتقل کرده تا آبکش شود.

 

 

مرحله 9 - نان ها را بعد از آبکشی روی یک کاغذ روغنی در داخل سینی فر چیده و درون فر از پیش گرم شده با درجه حرارت 220 درجه سانتیگراد قرار داده تا به مدت 20 دقیقه بپزد تا طلایی رنگ شود. سپس از فر خارج کرده و اجازه دهید سرد شود.